пʼятниця, 30 січня 2015 р.

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

 29 січня – День пам’яті героїв Крут – саме там, у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
В Семенівській районній бібліотеці для дітей відбулася історична година: «Їх оплакують роси у лузі»: до Дня пам’яті Героїв Крут. Захід відбувся з учнями НВК № 1.
 Платоненко Ю.В. – бібліотекар відділу обслуговування розповіла присутнім про бій під Крутами, та його учасників. Присутні переглянули    мультимедійну - презентацію "Битва під Крутами", яку провила бібліограф Базир Т.М.
 В ході цих боїв загинули понад 300 молодих юнаків – героїв, які показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.
 Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання героїв Крут. Пам'ять про героїв, які загинули буде прикладом, як потрібно любити свою батьківщину.
 До заходу в бібліотеці було влаштовано книжкову виставку: «Понад Крутами вічність у сурми сурмить».

пʼятниця, 23 січня 2015 р.

ІМІДЖ БІБЛІОТЕКИ

В наш час дизайну бібліотек приділяється все більше значення. І хоча не завжди бібліотеки можуть дозволити собі великі матеріальні витрати на купівлю обладнання, кожна намагається художньо оформити свій простір, створити свій неповторний стиль.
  Поява нового терміну «Імідж», що нині є дуже модним, не могла обійти й нашу бібліотеку. Імідж – це загальне уявлення про бібліотеку і залежить воно від щоденної праці та формується впродовж багатьох років. Сьогодні вже не стоїть питання «Чи потрібен імідж бібліотеці?». Бібліотека виробляє свій індивідуальний образ, в основі якого лежать такі цінності як інформація, культура, мистецтво, освіта тощо.
  В нашій книгозбірні працює краєзнавчий куточок «Мій край, моя історія жива», де зібрано речі ужиткового мистецтва, колекцію стародавньої вишивки, ткацтва, гончарства, предмети повсякденного побуту . Саме тут проводяться уроки
народознавства, для молодших школярів. Доповненням до краєзнавчого куточка є краєзнавча картотека, папки з краєзнавчими матеріалами.
   Щоб зробити дизайн бібліотеки привабливішим, працівники дитячої бібліотеки бібліограф Базир Т.М., бібліотекарі Платоненко Ю.В., Шумейко Л.Г. долучилися до виготовлення ляльки мотанки. 
  Сьогодні лялька-мотанка — це скоріше дань традиції, зроблена власноруч лялька зберігає позитивну енергетику свого творця і є справжнім оберегом.
  Жіноче божество – найдавніший зразок оберега, який був поширеним практично в усіх народів. Оберегом української родини здавна була лялька-мотанка. Уявіть собі побут наших предків – ні телевізорів з серіалами, ні Інтернету, ні мобільних телефонів, ні офісів, ні аеропортів – все життя будувалася на циклах природи та сільського господарства: перемога Весни над Зимою, приліт птахів, посів, розквіт природи, збір урожаю… До різних подій робилися обрядові лялечки, і кожна з них наповнювалася своїм змістом і мала своє призначення – одна лялечка спалювалася як символ очищення, а інша, навпаки, наповнювалася зерном і ставилася на чільне місце, щоб в будинок залучати добро. Слов’янські ляльки були не лише окрасою інтер’єру чи дитячими іграшками, вони завжди вважалися оберегами в побуті і в особистому житті наших предків.

четвер, 22 січня 2015 р.

СОБОРНІСТЬ - ДУХОВНЕ ГАСЛО ЄДНАННЯ

  Сьогодні День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави. Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.
  "Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні та кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
   Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою" - розпочала  бібліотекар Ю.В. Платоненко.
   Якось батько зібрав синів і сказав: «Сини мої! Живіть у мирі й злагоді, і тоді жоден ворог вам не страшний, ніхто не зможе вас здолати». Сини стали заперечувати. Кожен вважав, що зуміє побороти ворога самотужки. «Невже ви думаєте, що здолаєте ворога, коли кожен із вас, як та гілка, яку вітер хилить у різні боки, а як сильніше дмухне – то й зламає? – мовив

УРОЧИСТЕ ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ

  День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
  22 січня о 8.30 годині відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка та стели борцям за Незалежність за участю керівництва району, депутатів різних рівнів, представників громадськості. У цей день прийшли всі, хто твердо впевнений, що тільки в єдності наша країна зможе зберегти свою незалежність, здобуту не одним поколінням українців. Т.в.о. голови райдержадміністрації Микола Недюха у вітальному слові висловив впевненість, що спільними зусиллями ми здобудемо мир, досягнемо єдності суспільства та збережемо цілісність нашої держави.

середа, 21 січня 2015 р.

"Я ДЛЯ ТЕБЕ ГОРІВ УКРАЇНСЬКИЙ НАРОДЕ..." ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

 Дорогим для нас залишається ім'я Василя Андрійовича Симоненка. Уже сьогодні шанувальники його таланту хочуть знати детальніше про життя і творчість поета, який прожив коротке життя, але залишив глибоку творчу спадщину.
 З метою допомогти усвідомити значення творчості Василя Симоненка для української літератури, зрозуміти витоки його творчості , ставлення поета до художнього слова як до засобу боротьби із злом і неправдою, пройнятися почуттями поета, відчути його бажання працювати для України, виховувати почуття спорідненості з цими почуттями, усвідомити святі ідеали його ліричного героя у читальній залі бібліотеки до 80-річчя від дня народження В.Симоненка бібліотекар Платоненко Ю. В. провела бесіду "Я для тебе горів український народе".
 Діти ознайомилися з книжковою виставкою "Витязь української поезії".
Радимо прочитати:

Симоненко, В. Народ мій завжди буде[Текст]: Вірші та казки/ В. Симоненко. К.: Веселка,1990. - 159с.: іл.

Анотація. Книжку склали вірші, поеми, легенди та казки. До неї увійшли також ранні маловідомі твори, які друкувалися лише в періодичній пресі. Увійшли в цей збірник веселі дотепні казки поета, а «Казка про Дурила» - лебедина пісня поета, бо вона написана не тільки для дитячої уяви, а й для дорослої пам’яті про пережиті, криваві дні.

Симоненко, В.А. У твоєму імені живу [Текст]: Поезії, оповідання, щоденник, листи / Упоряд. та післямова В.В.Яременка; Передм. О.Г.Гончара; [Іл. В.І.Касіяна, М.І.Стратілата; Упоряд. фотоіл. матеріалу Д.С.Чередниченка] /В.А. Симоненко. – 3-тє вид. – К.: Веселка, 2003. – 382 с.; іл.
Анотація. Перше в Україні найповніше видання поетичних творів Василя Симоненка. До книги увійшло багато поезій, які з тих чи інших причин раніше не публікувалися. Упорядник відшукав і включив до збірки навіть ті твори, що були написані поетом на замовлення редакцій газет та журналів і носили певне політичне забарвлення, як того вимагала тодішня номенклатурна ідеологія, і які сам поет часто підписував псевдонімами.


Поезія [Текст]: Ліна Костенко, Олександр Олесь, Василь Симоненнко, Василь Стус. - К.: Наук. думка, 2001. - 272с. 
Анотація. До книги увійшли поетичні твори видатних поетів України Ліни Костенко, Олександра Олеся, Василя Симоненнка, Василя Стуса, які рекомендовані шкільною Програмою з української літератури для текстового й оглядового навчання.

Симоненко, В. А. На схрещених мечах [Текст]: Вибр. твори / В.А. Симоненко. - К.: Унів. вид-во "Пульсаси", 2004. - 384с.
Анотація. Пропоноване видання — одне з найповніших із досі виданих книг шістдесятника Василя Симоненка. Воно охоплює поетичні, прозові твори, статті, щоденник, листи поета. Василь Симоненко витворив художній портрет митця і громадянина на тлі тогочасної оманливої дійсності. Нащадкам лишається захоплюватися його ліричним словом, політичною сміливістю, глибинною любов'ю до матері-України. 

Нині, у час Майдану, його життя і творчість особливо актуальні.


Симоненко, В. Цар Плаксій та Лоскотон [Текст]/ В. Симоненко. - К.: Національний книжковий проект, 2012. - 42с
Анотація. До збірки творів талановитого поета увійшли казки, вірші, сонети, поеми, байки. Видання стане в пригоді вчителям та учням, збірка прислужиться тим, хто глибше і досконаліше хоче пізнати творчість В.Симоненка.

вівторок, 20 січня 2015 р.

ДУНАЕВСЬКИЙ: ІЗ ЛОХВИЦІ ДО ЗІРОК...


 ДОВІДКА
Дунаєвський Ісак Осипович народився в містечку Лохвиця на Полтавщині. Батьки рано помітили здібності хлопчика до музики й всіляко їх заохочували. Перші уроки він брав у музиканта-любителя Григорія Полянського, який також грав у театральному оркестрі Народного дому. Маленького Ісака водили на вистави й концерти, що відбувалися тут досить часто.    Вони залишили в його пам’яті незабутні враження і вперше відкрили великий світ мистецтва: тут хлопчик пверше почув твори Фредеріка Шопена, Петра Чайковського, Ференца Ліста, Едварда Гріга та інших видатних зарубіжних і вітчизняних композиторів.
  З 10 років Ісак навчається у Харкові в приватній музичній школі. Вищу освіту здобув у місцевій консерваторії у 1919 році.
  Харків справив на майбутнього композитора величезне враження своїм розмаїтим мистецьким життям. Тут була консерваторія, театри, зокрема, оперний. Щороку відділення Російського музичного товариства проводило в місті десятки концертів, ставилися опери, в яких виступали Федір Шаляпін, Леонід Собінов. За диригентським пультом стояли Сергій Рахманінов, Сергій Танєєв. Саме з того часу Ісак Дунаєвський почав мріяти писати для музичного театру.
У зв’язку з подіями громадянської війни, коли життя у місті ускладнилося, Ісак приїздить на кілька місяців до рідної Лохвиці й поринає тут у гущу культурно-мистецького життя. Зокрема, він виступає у місцевій газеті «Известия» як публіцист, пропагуючи музичну культуру й закликаючи сучасників оволодівати всебічними знаннями, шанобливо ставитися до мистецьких надбань попередніх поколінь. Він також стає одним із організаторів Народного університету культури й сповна віддається роботі в ньому, виступає з лекціями.
  Ісак Дунаєвський також брав участь у виставах місцевої театральної трупи. Йому навіть довелося грати роль лікаря

понеділок, 5 січня 2015 р.

ГЕНІЙ НАЙЩИРІШОЇ ПРОБИ - МИКОЛА ШУДРЯ


  Микола Шудря народився 5 січня 1935 року в селі Веселий Поділ Семенівського району Полтавської області. Закінчи­в Київськ­ий державний уні­версите­т ім. Т. Г. Шевченка та аспі­рантуру.
Внесок Миколи Архиповича в українську культуру неоціненний. Його вірші, нариси, повісті та романи («Ти зі мною, мадонно», «Верховіть черещатого дуба» у співавторстві з Олексієм Дмитренком, «Перстень вірності», «Наш перворозум Григорій Сковорода на портреті і в житті» у співавторстві з Володимиром Стадниченком, «Чолом сягнув зірок», «Геній найщирішої проби», «В рокотанні-риданні бандур», «Лицар булави», «Січ-мати») та інші твори знаходять позитивні відгуки вдячних читачів. Захоплюють численні переклади Миколи Шудрі укра­їнською мовою творів Ж. Верна, Я. Гашека, І. Пташникова, І. Нерадова, В. Бикова, Дж. Казанови. Тільки за сценаріями Миколи Шудрі знято різними кіностуді­ями України та колишнього СРСР понад 120 художньо-документальних кінострічок.  
БУКЛЕТ "ГЕНІЙ НАЙЩИРІШОЇ ПРОБИ"

  Високими нагородами відзначено й багаторічну плідну журналістську діяльніст­ь Миколи Шудрі. Він — лауреат жур­налістських премій «Незалежність», «Золоте перо», нагороджений Золотою медаллю української журналістики.
  Вічна пам’ять про невтомного трудівника і чуйну людину Миколу Шудрю залишиться в серцях усіх людей, які його знали і шанували.

неділя, 4 січня 2015 р.

ПОЕТ ЗРАНЕНОГО СЕРЦЯ - ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

Шановні читачі!
  У 2015 році Україна відмічає 80-річчя від дня народження видатного поета-шістдесятника Василя Симоненка.
"Поет зраненого серця" [Текст] : Рекомендаційно-бібліографічний покажчик / укл. Т.М. Базир. - Семенівка, 2015. - С.17  
 Рекомендаційно-бібліографічний покажчик "Поет зраненого серця" присвячено життю та творчості Василя Симоненка - найвідомішого поета і прозаїка, що належав до групи шістдесятників в українській літературі. У покажчику представлено твори В. Симоненка та літературу про його життя і творчість. Покажчик рекомендовано вчителям, студентам, бібліотечним працівникам та всім тим, кого цікавить життя і творчість Василя Симоненка.
  Бібліографічна частина посібника складається із 5 розділів:
  1. Біографія
  2. Книги
  3. Статті з газет і журналів
  4. Інтернет ресурси
  5. Лауреати літературної премії ім. Василя Симоненка
Завітайте до нашої бібліотеки!