Наркоманія – це не проведення вільного часу в товаристві друзів, а небезпечна хвороба. І далеко не кожному вдається її перемогти.
26 червня 1987 року Генасамблея ООН затвердила рішення про заснування Міжнародного дня боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.
До міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиків у Семенівській районній бібліотеці для дітей бібліограф підготував рекомендаційний список літератури: " Шкідливі звички: міраж і дійсність "
В наші дні наркоманія – це надто поширена проблема, яка в будь-якому випадку призводить до трагічних наслідків. Про неї говорять у всьому світі, з нею пов’язують зростання злочинності і збільшення транспортних аварій та інших нещасних випадків. Це соціальна проблема, про яку наполегливо і тривожно повідомляють численні засоби масової інформації.
Наркоманія в Україні, на думку спеціалістів, давно набула вигляду епідемії. Досвід вживання людьми наркотичних речовин вимірюється тисячоліттями. Початкове вживання наркотиків було пов’язане з релігійними та побутовими звичаями. Наркотики почали використовуватись служителями різних релігій для досягнення стану містичного екстазу при виконанні культових обрядів та ритуалів. Першою рослиною з психоактивними властивостями, про яку є згадка в історії, був мак. Ще п’ять тисяч років тому його використовували шумери, які жили на землях Нижньої Месопотамії (сучасний Ірак). На глиняних табличках, які були знайдені через століття в Ниппурі, залишились рекомендації приготування та вживання опіуму. Про гашиш, як ліки від кашлю та проносу, говориться у 2737 році до нашої ери в лікувальнику китайського імператора Шен-Нуна. У стародавньому Китаї гашиш використовувався як знеболювальний засіб при хірургічних операціях, і в Індії він також використовувався як ліки. В Старому світі, а саме в Індії, вживали галюциногенні гриби під час храмових свят.
Масове вживання наркотиків у Європі почалось у ХІХ столітті. Швейцарському хіміку Альберту Хофману вдалося синтезувати лізергінову кислоту (ЛСД-25), що стало початком розвитку масового вживання наркотиків у розмірах, котрі до цього не мали прецеденту в історії людства.
У ХХ столітті з розвитком технічного прогресу та початком лабораторного виробництва алкалоїдів опіуму і кокаїну наркоманія отримала нове вимірювання – масовість та епідемічне розповсюдження.
Наркоманія перестала бути проблемою однієї особистості, а стала соціальною проблемою. Вона присутня на всіх континентах і демонструє тенденцію непохитного зростання, а її шкідливі наслідки різноманітні як для наркоманів, так і для суспільства загалом.
Мало кому з мешканцiв Семенівщини вiдомо, що 26 червня - Всесвiтнiй день боротьби проти залежностi вiд наркотикiв та протистояння їхньому незаконному обiговi. Чому? Можливо, тому, що мало хто знає про ситуацiю, яка склалася з наркоманiєю на Полтавщині. І хоча Полтавщина належить до областей, де показник захворюваності на наркоманію дещо нижчий у порівнянні з іншими, однак це не є приводом до заспокоєння. Насторожує фактор так званого помолодшання наркоманії, адже в полон наркотичного дурману втягуються підлітки у віці 13-14 років. Це явище стало справжньою загрозою для молоді.
Підлітки через наркотики втікають від гнітючої дійсності: жорстокості дорослих, байдужості, психічного і фізичного насилля, бідності, зневаги тощо. Фантастичний світ наркотичного сп'яніння на якусь мить відволікає їх від проблем, яких вони не можуть вирішити. Та перш ніж взятися за шприц, кожний повинен пам'ятати, що обираючи хвилинний «кайф», він свідомо обирає свій шлях до безодні.
Наркоманія, мабуть, одне з найстрашніших явищ нашої сучасності. Плата за подібні експерименти над власним життям надзвичайно велика, а результати часом непередбачувані. Навіть пройшовши спеціальний курс лікування, людина не може звільнитися від наркотичної залежності. Вибір людини - його крок, але вибрати з двох можливих варіантів "за" і "проти" наркотики - це дуже велике і згубне рішення для будь-кого.
Пам’ятайте!
Наркоманія – не розкішне заняття, не пустощі, не час, приємно проведений в компанії, а хвороба.
Ви знаєте: курити – здоров’ю шкодить. В наркотиках – смертельна небезпека.
Тож давайте разом боротися з цим " диявольським насінням ”, і не дозволимо йому ввійти в наші домівки і домівки наших близьких.
Всіх, хто дбає про своє здоров’я завітайте до нашої бібліотеки і ознайомтесь із запропонованою літературою і електронними ресурсами.
Коротке ознайомлення з рекомендаційним списком
У книзі описано історію виникнення та розповсюдження наркоманій, їх клінічні прояви, ускладнення, соціальний портрет наркоманів. Наведено сучасні методи лікування та реабілітації хворих на наркоманію.Відзначено тісний зв'язок наркоманії зі СНІДом.
- З А К О Н У К Р А Ї Н И Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними. [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/62/95-%D0%B2%D1%80 Назва з екрана.
- Наркоманія: Вікіпедія [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://uk.wikipedia.org/wiki/. – Назва з екрана. Матеріал з вільної енциклопедії «Вікіпедія»
- Хортинг - проти наркоманії! [Електронний ресурс]. – Режим доступу http://www.horting.org.ua/node/1070 – Назва з екрана.
- Нет наркотикам: Информационно-публицистический ресурс [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.narkotiki.ru/. – Назва з екрана. Наркотики.ру - сайт про боротьбу з наркоманією, наркоторгівлею, лікування наркоманів. Призначений для батьків, вчителів, шкільних психологів. Автор, укладач і консультант рубрик кандидат психологічних наук Ірина Даніліна.
- Антинаркотичний інтернет-проект "Без наркотиків"! [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://www.nodrugs.ru/. – Назва з екрана. Сайт містить такі розділи: Служба довіри, Наркологічні клініки, Анонімні наркомани, Рідним і близьким , Пам'ятка, Сім'я наркомана, Контролювати наркомана, Близькі наркоманів, Наркоманія як хвороба, Наркоманія - що це?, Причини виникнення, Методи лікування, Реабілітація, Діагностика, Наркотики: торгівля, ефекти , види. Спонсор проекту: Центр им. М. Гутерман.
- Асоціація захисту суспільства від наркоманії [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.stopdrug.org.ua/. – Назва з екрана. В рамках становлення громадянського суспільства в Україні та, зокрема, з метою задоволення спільних інтересів своїх членів у сфері профілактики та боротьби з наркоманією за ініціативою ряду фахівців та громадських активістів у грудні 2001 року була створена Всеукраїнська громадська організація «Асоціація захисту суспільства від наркоманії», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції за №1725. Асоціація має осередки в більшості областей України.
- Наркотики - акцент на попередженні // Міжрегіональна Фундація моральної та духовної освіти [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://fmdo.org.ua/index_drugs.htm. – Назва з екрана. Міжрегіональна Фундація моральної та духовної освіти - добровільна, неприбуткова, неурядова, позапартійна, неполітична громадська організація. Основна мета Фундації - сприяти шляхом просвітництва побудові та розвитку суспільства високої моралі, духовності, гармонії, єдності та щастя.
- Наркомания// Портал Medicina.ua [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://medicina.ua/diagnosdiseases/diseases/2805/2839/ . – Назва з екрана. В статті описано основні види, стадії наркоманії, етапи лікування.
- Український медичний сайт Наркоманія у суспільстві [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://narko.in.ua/narkomaniya-u-suspilsitvi. – Назва з екрана. Поширення наркотиків. Принципові питання проведення антинаркотичної профілактики серед дітей.