вівторок, 10 лютого 2015 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

  Інтернет - унікальна мережа, що об'єднує мільйони комп'ютерів по всьому світу. Завдяки Інтернету ми можемо спілкуватися з людьми, які знаходяться у найвіддаленіших куточках планети.   Інтернет є середовищем, де зберігається величезна кількість інформації, в тому числі конфіденційної. З метою її нерозголошення було запроваджено Всесвітній день безпеки Інтернету. Відзначається у вівторок другого тижня лютого. Цього дня активісти закликають до об'єднання зусиль задля безпечного перебування в Інтернеті. 


Правила інтернет-безпеки та інтернет-етики для дітей і підлітків
  • Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків.
  • Якщо хтось говорить вам, надсилає вам, або ви самі віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити.
  • Зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню не є дуже гарною ідеєю, оскільки люди можуть бути дуже різними у електронному спілкуванні і при реальній зустрічі. Якщо ж ви все ж хочете зустрітися з ними, повідомте про це батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.
  • Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте.
  • Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини.
  • Завжди дотримуйтесь сімейних правил Інтернет-безпеки: вони розроблені для того, щоб ви почували себе комфортно і безпечно у мережі.
  • Ніколи не робіть того, що може коштувати грошей вашій родині, окрім випадків, коли поруч з вами батьки.
  • Завжди будьте ввічливими у електронному листуванні, і ваші кореспонденти будуть ввічливими з вами.
  • У електронних листах не застосовуйте текст, набраний у верхньому регістрі  - це сприймається у мережі як крик, і може прикро вразити вашого співрозмовника.
  • Не надсилайте у листі інформації великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
  • Не розсилайте листи з будь-якою інформацією незнайомим людям без їхнього прохання - це сприймається як "спам", і звичайно засмучує користувачів мережі.
  • Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами!

Книги які  пропонуємо:
 
Гукин, Дэн. ПК для "чайников"[Текст]: Краткий справочник, 4-е издание; Пер. с анг/ Д. Гукин. - М.: ООО "И.Д. Вильямс", 2010. - 304с.: ил.
  Перед вами самый компактный и удобный справочник, посвященный основам работы с ПК и новейшей операционной системой Windows Vista. Книга поможет познакомиться с основными элементами компьютера и периферийными устройствами, а также новым интерфейсом пользователя Windows Vista. Вы научитесь управлять файлами и папками, настраивать сети (как традиционные, так и беспроводные), выполнять модернизацию компьютера, печатать документы и даже записывать компакт-диски. 

Левин, Джон, Левин-Янг, Маргарет. Интернет для чайников[Текст]: 12-е изд. : Пер. с анг. /Левин, Джон, Левин-Янг, Маргарет. - М.: ООО " И. Д. Вильямс", 2012. - 352с.: ил.
  В наше время Интернет прочно вошел в повседневную жизнь и по популярности уже превзошел телевидение. Даже телепередачи теперь можно смотреть по Интернету. Эта книга поможет вам подключиться к Интернету и защитить компьютер от вирусов и спама. В Интернете вы найдете огромное количество информации по любой теме и множество развлечений, включая ролевые игры, социальные сети, видеофильмы и фотогалереи. Откройте для себя бескрайние просторы Глобальной сети.


Інформатика: Для дітей середнього шкільного віку. Харків: Фоліо, 2006. - 319с. (Дитяча енциклопедія)
  Ця книжка адресована всім, кого цікавить дивовижний світ інформатики. З неї ви дізнаєтесь багато цікавого — чи розумніший комп’ютер за людину, чи має він пам’ять, якими мовами він може розмовляти. На сторінках цієї книжки ви побачите, як виглядали перші комп’ютери та які сучасні моделі можуть вміщуватися на вашій долоні, дізнаєтесь, що таке hard і soft, як за допомогою комп’ютера записувати музику або переглядати відео, як підключитися до Інтернету та шукати інформацію в цій мережі. Наша енциклопедія може також застосовуватися як доповнення до існуючих шкільних підручників з інформатики, вона допоможе читачам розширити свій світогляд і дізнатися про перспективи розвитку цієї науки.