вівторок, 2 липня 2013 р.

Найнезвичайніші пам'ятники з усього світу

Цікавинка
Чого тільки не вигадає людська уява, яких тільки чудес не створять руки майстрів? Нестримна фантазія вітчизняних скульпторів породжує чудернацькі пам’ятники, які дивують не лише українців, але і численних гостей нашої країни.
Саме про незвичні пам’ятники України моя сьогоднішня історія.

Оригінальні пам’ятники України


Ось такий незвичайний пам’ятник галушці побудували в історичному центрі Полтави. А символізує він достаток і благополуччя в сім’ї. Відкриття незвичайної пам’ятки присвятили Дню народження відомого письменника Миколи Гоголя, який на весь світ прославив галушку.

Хто ж не пам’ятає славнозвісного радянського мультфільму «Їжачок в тумані»? Це, без сумніву, улюблена історія багатьох із Вас, друзі. А в Києві їжачкові ще й пам’ятник звели. Він сидить на високому пеньку і тримає в лапках вузлик, немов зібрався в дорогу. Проте найцікавіше — це назва дерев’яної композиції. Пам’ятник назвали «Конячка» — на честь конячки з мультфільму.

Дружина Моряка (Одеса)


Милуючись цим пам’ятником, не можна не розчулитися. Фігура молодої жінки з сином, яка виглядає чоловіка з моря, — це пам’ятник усім дружинам, сестрам, матерям, які залишаються на березі та чекають на тих, хто в морі.


Цей дивний пам’ятник прикрашає місто Кременчук. Саме «Шалтая-Болтая» знайшла і купила Аліса із казки «Аліса в задзеркаллі» Льюіса Керолла, якій присвячена ця незвична фігура.

Пам'ятники по художнім творам


Читаючи художні твори, ми знаходимо друзів та порадників, вони стають нам рідними та близькими. Часом, ми б хотіли не тільки уявляти їх, але й побачити у реальному житті. Тож подорожуючи світом, стає удвічі приємніше зустріти їх де-небудь, втілених у камені чи бронзі, дереві чи бетоні. Адже твого книжкового друга знають і шанують не лише у твоїй країні, але й закордоном. Історії барона Мюнхаузена чи пісні Вінні-Пуха, перекладені на різні мови та донесені до мільйонів сердець, – це захоплюючий досвід, що поєднує тебе з безліччю людей, які мають однакові літературні уподобання. 
Згадайте, хто з книжкових персонажів став для вас найулюбленішим?
Пропонуємо вам «онлайн» подорож до пам'ятників літературним героям! Сподіваємося, що для вас це лише початок, а продовження буде з фотокамерою!
Розпочнемо хіт-парад улюбленців мільярдів з монумента, що багатьма вважається першим пам'ятником літературним персонажам. З'явився він у 1926 році в Америці на річці Міссісіпі у маленькому містечку Ганнібал, де провів свої дитячі роки американський письменник Марк Твен. У центрі міста на великому Кардіффському пагорбі стоять на постаменті два бронзових хлопчика — Том Сойєр та Гекльберрі Фінн, точніше не стоять, а весело і нестримно крокують у майбутнє у своїх подертих штанцях, тримаючи за хвіст дохлу кішку, перекинуту через плече.

Санк-Петербург. Росія. Скульптор Т.Юсуфов. Бронза. Висота 1,5 метра.
Скульптурна композиція у вигляді п'яти Гулліверів, кожний наступний стоїть у попереднього на витягнутій долоні. Пам'ятник символізує безкінечність і відносність.
Пам'ятник «Му-Му».

Пам'ятник «Му-Му». Дуже зворушлива скульптура у міському саду міста Онфлера. Франція. Автор скульптури В. Цесслер, ідея проекту Ю. Гримова.
Саме тут, в Онфлері, автор оповідання «Му-Му» І. С. Тургенев зустрівся з відомим французьким письменником Гі де Мопассаном і відволік його від думки звести рахунки з життям. Це пам'ятник самотності та жертвам любові.
Пам'ятник герою роману Г. Троєпольського
 «Білий Бім-Чорне Вухо».

Пам'ятник герою роману Г. Троєпольського «Білий Бім-Чорне Вухо». Воронеж, Росія. Скульптори Ельза Пак і Іван Дикунов.
Пам'ятник знаходиться при вході у театр ляльок. Бім зроблений з металу. Автор увічнив його у такій позі, в якій зазвичай розумні, добрі та вірні собаки чекають на свого хазяїна. У скульптури відсутній п'єдестал, Бім сидить на землі. І діти ніжно гладять його, ніби він живий.
Під час роботи над пам'ятником до авторів часто заходив Г. Троєпольський, дивився, давав поради. Але побачити свого улюбленця у металі йому не судилося.

Проня Прокопівна і Свирид Голохвастов — герої відомої сатиричної кінокомедії «За двома зайцями». Цей пам'ятник — своєрідна данина пам'яті талану українського письменника та драматурга М. П. Старицького, творцям кіношедевру, та видатним акторам — Олегу Борисову та Маргариті Кринициній.
У скульптурній композиції відображений момент, коли Свирид Голохвастов, схиливши коліно, пропонує руку і серце Проні Прокопівні, яка простягає своєму обранцю руку для поцілунку.

Пам'ятник Мавці та Лукашу у Трускавці 

Пам'ятник Мавці та Лукашу у Трускавці здається легким і прозорим, хоча зроблений із бронзи. Надзвичайно ліричний пам'ятник органічно вписується у чудову природу парку і одразу навіює мелодійну мову «Лісової пісні» Л. Українки.

«Дівчина з легенди» (Полтава) — так народ називає скульптуру. Сумна та загадкова, поетична, як сама пісня. Приводом для встановлення монументу стали народні перекази і легенди про дівчину-полтавчанку Марусю, яка жила у XVII столітті і мала надзвичайно гарний голос і хист до складання пісень. Саме її творчому таланту приписується низка українських народних пісень. Пам'ятник Марусі Чурай (українській пісні) являє собою фігуру молодої дівчини в національному строї, що в легкій зажурі похилила голову; у лівій руці вона тримає оберемок рослин, а праву піднесла до обличчя. Висота пам'ятника 3,5 метра, відлитий з бетону, верхня частина мідна.