Довідкове бюро
Існує версія, що перші згадки про морозиво з’явилися ще за часів імператора Нерона. Він наказував своїм слугам приносити гірський лід і змішувати його з фруктами. За іншими відомостями, морозиво з’явилося в часи правління китайського імператора Танга, який мав свій метод приготування сумішей з молока та льоду.
Звідси напрошується висновок — найбільш вірогідно, що в Європу морозиво привезли саме з Китаю.
Легенда розповідає, що привіз рецепт небачених доти ласощів зі Сходу італійський мандрівник і письменник Марко Поло. Для охолодження їх використовували не лише сніг, а й селітру. Дуже скоро морозиво почало з’являтися на столах аристократів, хоч на той час воно було дуже дорогим. Рецепт зберігався у суворій таємниці, тож для тих, хто вперше куштував його, морозиво здавалося справжнім дивом.
Слов’яни теж мали свій рецепт «морозива». Ще в сиву давнину під час спеки їли вони заморожене молоко. У сибірських селах дбайливі господині і досі зберігають молоко, заморозивши його у блюдечках.
В Америці перша реклама морозива, поряд з іншими солодощами, з’явилася в Нью-Йоркській газеті у 1774 році. Рекламував його лондонський постачальник продуктів Філіп Лензі. А вже в 1776 році в Америці і перша кав’ярня морозива відкрилася.