понеділок, 13 травня 2013 р.

Всесвітній день родини (Міжнародний день сім’ї), Всеукраїнський день сім'ї


Кілька років тому в Україні з’явилося два нових свята — Міжнародний день сім’ї та День матері. Мамине свято відзначається у другу неділю травня, а День сім’ї — 15 травня. Зазвичай це гарні погожі дні. Розквітає природа: від пахощів та пташиного співу бринить свіже, прозоре, наповнене коханням, ніжністю і красою повітря. Хлопці та дівчата починають шукати собі пару, молоді мами допомагають діточкам пізнавати красу природи, люди похилого віку виходять погрітися під теплим сонячним промінням. 


 Що слід розуміти під широковживаними поняттями «родина», «сім’я»? Історія суспільства, за словами вчених, уже нараховує не менше чотирьох тисяч років. На всьому її протязі серце людини не втомлювалося збагачувати людські взаємини й удосконалювати їх. 

 Однією з найбільших цінностей людини є любов. Саме в ній відкривається нескінченна цінність людської особистості, радість применшення себе заради того, кого кохаєш, радість продовження себе. Усе це втілилося в такому соціальному інституті як родина, сім’я. 

  У різні часи в різних народів існували різні погляди на родину, своє місце в ній, місце родини в суспільстві, з’являлося щось нове, але разом з тим вона залишалася, по суті, унікальним засобом збагаченням живої людської душі, яка постійно перебуває в пошуку, розвивається. Ідеальна родина немислима без любові. Любов — це тепло, ніжність, радість. Це головна рушійна сила розвитку людства, те, заради чого існуємо всі ми, те що спонукає людину до нерозважливо-героїчних учинків. 

 Міжнародний день сімей заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Мета цього дня – привернути увагу громадськості країн на численні проблеми сім’]. Коли зневажаються основні права однієї сім]ї – єдність усієї людської сім’ї, - членами якої вони є, перебуває під загрозою. 

 Будучи одним з основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби, формуючи їх. 
 Сім’я, як основний елемент суспільства, була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. 
Завдяки родині міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. 
У всі часи про розвиток країни судили за станом сім’ї в суспільстві та за відношенням до неї держави. 
 Із сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування його як громадянина. 
  В Преамбулі до Конвенції ООН про права дитини говориться, що саме сім'ї мають бути надані необхідні захист і сприяння у тому, щоб вона могла повністю взяти на себе виконання обов'язків покладених на неї суспільством – виховання майбутнього покоління. Конвенція про права дитини (від 20.11.1989) набула чинності 2 вересня 1990 р., для України - 27 вересня 1991 р. Визнаючи важливість міжнародного співробітництва для поліпшення умов життя дітей в кожній країні, зокрема в країнах, що розвиваються, погодилися про
нижченаведене: 
• Всі діти є рівними у своїх правах. 
• Всі діти мають право на любов та піклування. 
• Невід'ємне право дитини на життя. 
• Всі діти мають право на власну думку. 
• Діти мають право на об'єднання. 
• Всі діти мають право на особисте життя. 
• Всі діти мають право на інформацію. 
• Всі діти мають право на освіту. 
• Всі діти мають право на розвиток талантів. 
• Всі діти мають право на національну самобутність. 
• Всі діти мають право на відпочинок. 
• Всі діти мають право на міжнародну допомогу. 
 Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те , на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни. 
 Наша бібліотека теж не оминула увагою це свято, бібліотекар Шумейко Л. Г., провела урок етикету "Етикет одруження. Шлюб", був  проведений бібліографом Воліченко Т.М. огляд літератури "Лиш мати вміє жити, аби світитись, немов Зоря!" 

Знайти літературу по темі та взяти її додому ви можете в нашій бібліотеці за адресою: 
Вул. Леніна, 45 (довідки за тел. 91-3-95). 
Чекаємо!