четвер, 30 травня 2013 р.

Майстер - клас амігурумі !

Ромашко Зоя Петрівна
майстриня амігурумі.
   Здавна, намагаючись прикрасити свій будинок
урізноманітнити побут, люди прагнули використовувати найпростіші матеріали для поєднання нескладних форм і засобів з невибагливими візерунками, досягнувши при цьому високої майстерності.
Ручне в'язання спочатку з'явилося як проста утилітарна необхідність, надалі перетворилося на справжнє мистецтво.

 
Юні майстрині переймають досвід
 Хто і коли придумав першу петельку, ніхто не знає, але вже давно відомо, що народилася ця диво-петелька задовго до нашої ери. У Єгипті в одній з гробниць знайдена дитяча в'язана туфелька, археологи встановили, що їй більше чотирьох тисяч років. А вже на початку нашої ери техніка та принципи в'язання знаходилися на дуже високому рівні.
 Техніка амігурумі (яп. 編み 包み, букв.: «В'язане-загорнуте») стала надзвичайно відомою серед нинішніх рукодільниць. Цей японський вид мистецтва виник не так давно, але японські майстри переконують, що історії амігурумі налічується кілька сотень років. З моменту появи цієї техніки амігурумі в'язалися в 
якості оберегів і для дітей, сьогодні ці іграшки вважаються чудовим подарунком, який зроблений своїми руками.
  Амігурумі - це маленькі м'які іграшки, які пов'язані з допомогою спиць або гачка. Середній розмір такої іграшки приблизно - 5-10 см. Найчастіше зустрічаються іграшки у вигляді звірів: зайчики, ведмедики, їжачки, мишки. Багато хто з рукодільниць в'яжуть фрукти, предмети декору, капелюшки, сумочки. Японці - пристрасні любителі різних «їстівних» амігурумі - суші, маленьких тортів, цукерок і інших смачненьких «страв».
Так цікаво в бібліотеці...
 Вивчити техніку в'язання японського амігурумі неважко говорить майстриня Ромашко Зоя Петрівна, проте цей процес досить трудомісткий. Якщо ви маєте бажання стати досвідченим фахівцем у виготовленні амігурумі, то необхідно набратися терпіння. Нинішнім  майстриням пощастило, на відміну від наших бабусь і мам, в інтернеті в Семенівській районній бібліотеці для дітей можна легко знайти потрібну інформацію і поетапно навчитися в'язання. Якщо вам важко оволодіти цим мистецтвом за інструкціями, я вам допоможу говорить Зоя Петрівна, проведу з вами майстер-класи, на яких вас неодмінно навчу премудростям і секретам створення крихітних іграшок. Схеми в'язання можна придбати в магазині з товарами для рукоділля і Інтернеті.
 
 - З чого почати говорить майстриня Зоя Петрівна?
Петелька за петельку...

Для в'язання амігурумі потрібні: нитки, гачок і бісер (гудзики, намистини). Новачкам бажано починати в'язати амігурумі гачком, а не спицями. Нитки краще застосовувати акрилові - вони самі товсті. Приступати потрібно з найлегших схем, які складаються з декількох деталей. Початкова схема включає в себе два в'язальних елемента: повітряні петлі і стовпчики без накиду. І як тільки ви зможете в'язати ці елементи, тоді сміливо приступайте до створення амігурумі.
 Щоб іграшці надати форму, використовують особливий наповнювач - комфорель або синтепух. Тут не варто економити, іграшка вийде кривої, якщо її набити тканиною.
 Створювати в'язану іграшку - це задоволення, спосіб підняти настрій і присвятити себе процесу творчості. А творити для дітей та близьких - це чудово!
Майстер - клас  
працівникам дитячої бібліотеки.

Стати справжнім другом бібліотеки, 

Адже  самє тут можна цікаво й корисно провести свій ​​вільний час!