четвер, 22 листопада 2018 р.

Майстер-клас

 
21 листопада  до   Семенівської  районної бібліотеки для дітей на майстер - клас завітали     учні   2-го  класу Семенівського НВК №1  разом  з класним  керівником,   Оксаною Іванівною Спіранською та   шкільним бібліотекарем, Валентиною Володимирівною Вовк.
Ведуча , бібліотекар Людмила Безсмертна, представила учасникам заходу майстриню- лялькарку, поетесу, етнографа, творчу особистість Ліану Миколаївну Сіденко.
Під час майстер-класу майстриня розповіла про історію походження ляльки-мотанки і звичайно ж поетапно   показала, як зробити такий оберіг.  В ході заходу діти задавали питання, а візуалізацією розповіді слугувала  книжкова виставка «Лялька-мотанка – берегиня роду».
Ліана Миколаївна  на згадку про зустріч подарувала ляльку-мотанку учням .  Приємно, що таку ж ляльку в подарунок отримала і районна бібліотека. Тепер    куточок  народознавства поповнився  ще однією лялькою-оберегом.
Учасники  майстер-класу дізналися про те, що лялька-мотанка здавна відома як
 родинний оберіг, символ жіночої мудрості. Здавен - давен у кожній родині така лялька виконувала роль  берегині роду, була  символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років. Скільки існує людство, стільки років цій іграшці, яка повинна була дитину заспокоїти, нагодувати і зберегти. Мати, залишаючи дитя, замотувала фрукти чи хліб у шматочок  тканини, прив’язувала паличку і давала, як іграшку, тому в основі ляльки — хрест. Людина вигадувала ляльку-мотанку, подібну собі, як забавку для дитини, як оберіг дому. Виготовляючи цей сакральний предмет, жінки вкладали у неї свою енергію, певні думки і побажання.  Ляльку-мотанку передавала мати дочці, коли віддавала до іншого роду, а дочка, у свою чергу, своїй дитині. Це ніби ниточка, яка зв’язувала увесь рід.
Зустріч добігала до кінця. Учасники  заходу отримали море позитиву,   хороший настрій, ділилися враженнями та говорили про наступні творчі зустрічі.