четвер, 29 грудня 2016 р.

Дитячий ранок "Веселиться дітвора, Новий Рік іде. Ура!"

   29 грудня у районній бібліотеці для дітей спільно з Семенівською організацією інвалідів та центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбувся дитячий ранок "Веселиться дітвора, Новий Рік іде. Ура!"
Ранок пройшов у теплій, душевній атмосфері. Дітки були дуже задоволені, дві години пролетіли, як одна мить.
Влаштована та переглянута книжкова виставка "Новорічна казкова карусель".
Захід проведено завдяки перемозі спілки у новорічному міні - гранті від народного депутата Костянтина Іщейкіна.





четвер, 1 грудня 2016 р.

Свято добра і милосердя "Для вас завжди відкриті наші душі і серця"

1 грудня в приміщенні районної бібліотеки для дітей відбулося свято добра і милосердя "Для вас завжди відкриті наші душі і серця" спільно з районною організацією інвалідів (голова Грек Л. П.).
Під звуки Полонезу Огінського ведуча Шумейко Л. Г. розповідала про доброту і милосердя, про ті два крила, на яких тримається людство та познайомила присутніх з легендою про Янгола Доброти.
На екрані дітям показали портретні зображення: Гомера, Альберта Енштейна, Людвіга Ван Бетховена, Ісаака Ньютона, Леонардо Да Вінчі, Уолт Діснея, Лесі Українки, Олександра Мересьева, які не дивлячись на свої вади досягли певних висот і стали відомими у світі людьми, бо жили під девізом "Дивіться на нас, як на рівних. Ми такі ж, як і ви!"
На зустріч з дітьми з обмеженими можливостями завітали гості: Читаліна і Акуліна, які запропонували учням здійснити подорож у Країну Гри.
Дякуючи спонсорам, діти отримали подарунки.

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Історична година "Вогонь скорботи в серці навіки"

  В руках, що виростили хліб.
Не залишили і зернини
Ні, рід наш в горі не осліп -
Ти все згадаєш, Україно!
Згадай усе ти, щоб воздать
Близьким і дальнім людоморам.
Хоч радість легше пам'ятать.
Та треба пам'ятать і горе.
Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Чорне вороння зграями ширяло над селами, заціпенілими в тяжкому смертельному сні 1933 року. 
Це була безкровна, людоморська війна тоталітарної системи проти українського народу.
Війна - щоб зруйнувати віковічні основи народної моралі, витруїти в серцях людяність. І натомість посіяти в душах жорстокість, підозрілість і неміч духовну.
Вісім мільйонів зморених голодом дітей України - ось наслідки цієї війни. Цій даті присвячена історична година "Вогонь скорботи в серці навіки", яка була проведена в Семенівській районній бібліотеці для дітей з учнями  7- А класу Семенівського НВК №1 ім. М. М. Хорунжого (кл. керівник Голодний Василь Петрович).
Читали вірші про голодомор Пасько Тетяна, Ганжа Вікторія, Олексашенко Ярослав, Гезей Ольга, Мазанько Єлизавета, Дрозд Інна.
Звучали пісні:"Реквієм" Моцарта, "Молитва за Україну або Боже Великий єдиний".
Влаштовано та переглянуто виставку-реквієм "Пам'ять, закарбована у слові".
В ході заходу запалили свічку Пам'яті та вшанували хвилиною мовчання тих, хто став жертвами небаченого в історії людства голодомору.






понеділок, 7 листопада 2016 р.

Година спілкування "Письменники-земляки нашого краю"

Семенівщина-це райський закут полтавської землі. Садки тут зеленошумні, поля рівнинні, річки тихоплинні. І люди-вродливі й невтомні. Вони-хлібороби: плекають пшениці, дерева, квіти. Вічно наодинці із природою: під зоряним небом, серед пташиного щебету, на брахманських ріллях. Од колиски і до склону нас супроводжує музика, спів, мелодійне слово, граєво барв. А у праці гартується наша вдача і душа.
На сьогоднішній день вдалося розшукати 31-го письменника та літераторів-земляків. Майже всі вони народилися у нашому благодатному краї, тут працею, знаннями, умінням і талантом досягли вершин заслуженої слави.
Це: Бутенко Євген Павлович, Шудря Микола Архипович, Чемерис Валентин Лукич, Дудник Олексій Олексійович, Женченко Віктор Васильович, Пахомов Анатолій Іванович, Перепеляк Іван Михайлович, Супруненко Ніна Анатоліївна, Чепурний Іван Іванович, Шугало Василь Миколайович.
В читальній залі Семенівської районної бібліотеки для дітей пройшла година спілкування "Письменники-земляки нашого краю" з учнями 4-Б класу Семенівського НВК №1 (класний керівник Черевик Ольга Петрівна).
Бібліотекарі познайомили дітей з творчістю письменників Семенівського краю. 
Діти з радістю переглянули влаштовану книжкову виставку "Знатні і знані мої земляки".




четвер, 29 вересня 2016 р.

Всеукраїнський день бібліотек

Шановні бібліотекарі!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Це свято свідчить про глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури, а також про визнання історичної ролі бібліотеки в житті суспільства.
Сьогодні книгозбірні – це інформаційні, культурні, освітні заклади, які роблять вагомий внесок у розвиток українського державотворення, сприяють розбудові громадянського суспільства.
Справжніми помічниками та порадниками на шляху до вершин знань і мудрості народу є бібліотекарі – вірні збирачі духовних скарбів, провідники у світ нового і непізнаного. Саме ви, бібліотекарі, допомагаєте читачам бути обізнаними у сучасних проблемах, пізнавати реальну картину світу. Нині бібліотеки є тими інформаційними ланками, які поєднують читачів і управлінські структури, роблять діяльність органів влади прозорою і відкритою для населення. Подальший розвиток бібліотечної справи – це запорука розвитку суспільства.
Бажаємо вам, шановні бібліотекарі, творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у вашій благородній просвітницькій справі.

29 вересня в бібліотеці для дітей проведено день відкритих дверей "Скарбниця мудрості, в життя ясна дорога". 
Влаштовано книжкову виставку "Бібліотека-книжчин дім".

понеділок, 22 серпня 2016 р.

День Незалежності України

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.
Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В цьому Універсалі було оголошено про свободу слова, преси, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари і т.п.
Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР покликати на допомогу Німеччину.
З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій - Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідувала громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві, на Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям конституції "незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки».
28 грудня 1920 між УРСР і РСФСР було підписано «Робітничо-Селянський союзний договір про військове й господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РСФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття, після розвалу СРСР.

24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.

22 серпня у читальній залі бібліотеки було проведено бібліографічний огляд літератури "Мета, омріяна віками" з учнями 5-6 класів та влаштована книжкова виставка "Найкраща країна-моя Україна".




вівторок, 26 липня 2016 р.

ОДНА З НАЙВІДОМІШИХ КОМП’ЮТЕРНИХ КОМПАНІЙ

Навіть якщо ти зовсім не розбираєшся в комп’ютерах (хоча таких людей зараз, мабуть, немає), значок у вигляді надкушеного яблука тобі відомий. Це логотип всесвітньовідомої американської компанії, яка проектує та розробляє побутову електроніку, програмне забезпечення та онлайн-сервіси. До пристроїв, що розробляються компанією, належать смартфон iPhone, планшет iPad, персональний комп’ютер Mac, портативний медіа-плеєр iPod і розумний годинник Apple Watch.
А чи знаєш ти, що історія цієї компанії розпочалася саме 1 квітня 1976 року, тобто 40 токів тому? Тоді двоє друзів, Стів Джобс та Стів Возняк вирішили заснувати власну компанію з виробництва комп’ютерів. На ринку з’явився зібраний вручну комп’ютер Apple Computer I – за 10 місяців було зібрано і продано 175 штук за ціною 666, 66 доларів.
Важливим кроком вперед став випуск в 1977 році Apple Computer II – першого персонального комп’ютера з кольоровою графікою. Тоді ж з’явився відомий тепер всьому світу логотип – надкушене яблуко, створений рекламним агентством Regis McKenna.
В травні 1979 року співробітник Apple Джеф Раскін почав працювати над новим комп’ютером «все в одному». Саме цей період і можна назвати початком народження першого Macintosh. Цю назву в честь улюбленого сорту яблук новому комп’ютеру дав Джеф Раскін, гарно обігравши при цьому фруктову тему компанії.

пʼятниця, 22 липня 2016 р.

КОНКУРС «ВІДКРИВАЙ УКРАЇНУ»

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що Благодійний фонд «З країни в Україну» з вересня 2016 року розпочинає конкурс «Відкривай Україну».
УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ
До участі у проекті запрошуються учні 7-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
Заявки приймаються на команду учнів з 15 осіб, до якої повинні входити представники всіх вікових груп.
Усі учасники команди з 10 вересня 2016 року до 28 жовтня 2016 року проходять індивідуальну
онлайн-реєстрацію на сайті Проекту. Обов’язковою умовою участі команди в Проекті є наявність модератора – вчителя від школи.
Проект реалізується з вересня 2016 року по червень 2017 року у два етапи:
1-й етап – онлайн-навчання та реалізація локального міні-проекту (з 1 листопада 2016 р. по 30 квітня 2017 р.);
2-й етап – обласний захід, презентація проектів – «День свідомого громадянина» (червень 2017 р.).
Організацію проекту в регіонах здійснюють регіональні координаційні центри: 5 регіональних координаторів, 24 обласних та 270 міських координаторів.
Контакти куратора освітнього проекту «Відкривай Україну» БФ «Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну»: 097 942 01 74, ukraineopen2016@gmail.com, Поліна Штерн.
Порядок проведення 1-го та 2-го етапів Проекту, зміст та структуру завдань навчання дивись
тут.

четвер, 30 червня 2016 р.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ НА ЛІТО. 8 КЛАС (2016-2017 н. р.)

За літо тобі потрібно не тільки відпочити, а й підготуватися до наступного навчального року. Якщо під час навчання часу на читання катастрофічно не вистачає, то влітку вільного часу – цілком достатньо. Тому ми пропонуємо тобі список літератури для обов’язкового читання. В цей список ми не вносили маленькі віршовані твори. До речі, всі ці книги ти можеш взяти у нас в бібліотеці.
Гарного відпочинку та цікавого читання!


Список творів із української літератури для 8 класу

• Українські народні думи. «Маруся Богуславка»;
• Леся Українка «Давня казка»;
• В. Карпенко-Карий «Сто тисяч»;
• М. Коцюбинський «Дорогою ціною»;
• О. Довженко «Ніч перед боєм»;
• Н. Бічуя «Шпага Славка Беркути»;
• В. Дрозд «Білий кінь Шептало»;
• Ю. Винничук «Місце для дракона»;
• В. Чемерис «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».

Список творів зі світової літератури для 8 класу

• Біблія. Старий заповіт (Створення світу. Каїн і Авель. 10 заповідей). Новий заповіт (Євангеліє);
• Міфи троянського циклу;
• Гомер «Іліада»;
• Есхіл «Прометей закутий»;
• Публій Вергілій Марон «Енеїда»;
• Публій Овідій Назон «Метаморфози»;
• «Пісня про Роланда»;

вівторок, 28 червня 2016 р.

ІСТОРІЇ ДЖОАН РОУЛІНГ ПРО МАГІЧНИЙ СВІТ ПІВНІЧНОЇ АМЕРИКИ ОПУБЛІКУВАЛИ УКРАЇНСЬКОЮ

Відома британська письменниця Джоан Роулінг випустила цикл історій під назвою «Магія в Північній Америці», які пов’язані з персонажами і подіями книг про Гаррі Поттера. Розповіді на сайті «Pottermore» можна прочитати і українською!
https://www.pottermore.com/collection-episodic/history-of-magic-in-north-america-ua

пʼятниця, 3 червня 2016 р.

ДИТЯЧИЙ РАНОК "ЖИВЕ НА ВСІЙ ПЛАНЕТІ НАРОД ВЕСЕЛИЙ ДІТИ "

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято - День захисту дітей.
Дитинство - це чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.
До Семенівської районної бібліотеки для дітей завітали учні 1-4 класів Семенівського НВК №1 ім. Хорунжого на дитячий ранок "Живе на всій планеті народ веселий діти".
В читальній залі бібліотеки влаштована книжкова виставка "Дитинством нашим зветься ясна країна мрій".
Конкурс дитячих малюнків на асфальті "Веселкові барви дитячих фантазій".

четвер, 19 травня 2016 р.

Народознавча година "Українські вишиванки-наче райдуги світанки".


У 2016 році День вишиванки в Україні святкували 19 травня. Щорічне свято національного костюму відзначають по всій країні щорічно в кожен третій четвер травня.
У цей день жителі України одягають вишиті сорочки з метою збереження культурної традиції, розвитку і популяризації національної моди. День української вишиванки не прив'язаний до жодного політичного чи релігійною течією. Свято національного костюму спрямований тільки на те, щоб зберегти історичну цінність української традиції створення і носіння вишиванок.
Крім того, в День вишиванки українці відчувають причетність до загальної ідеї і піднімають собі настрій, беручи участь у різноманітних тематичних заходах. Наприклад, у цей день у містах України проводяться масштабні конкурси вишиванок, де оцінюють майстерність вишивки, оригінальність крою і образ моделі в цілому. Яскраві, барвисті костюми піднімають настрій, а участь у заходах просвічує молодь щодо культури носіння вишиванки.
У День вишиванки багато дізнаються, що це не просто сорочка – саме у вишивці закладено маса сенсу: обережна вишивка, весільна, траурна і просто ошатна, яка принесе здоров'я і багатство.
19 травня у Семенівській районній бібліотеці для дітей відбулася Народознавча година "Українські вишиванки-наче райдуги світанки".

 

четвер, 5 травня 2016 р.

ГЕРОЇКО-ПАТРІОТИНА ГОДИНА "ЖИВИМ УКЛІН, ЗАГИБЛИМ СЛАВА"

Весна іде, і переможним кроком
В тюльпановому вічному вогні
Йде травень крізь хвилини, дні і роки,
Несе нащадкам спогади свої.
Щороку в травні ми відзначаємо День Перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами та над червоною комуністичною гідрою, яка ще довгі роки по ІІ Світовій війні гвалтувала Україну. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших.
В Семенівській районній бібліотеці для дітей 4 травня було проведено героїко-патріотичну годину "Живим уклін, загиблим слава" з учнями 5-Б класу Семенівського НВК №1 (класний керівник Чернецький В. В.)

На заході звучали пісні "Священная война", "В землянке", "Бухенвальдський набат", "Журавлі". 
Всі учасники заходу вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання а також переглянули влаштовану книжкову виставку-пам'ять "Дорогами війни-дорогами пам'яті".

понеділок, 4 квітня 2016 р.

ЧИТАЙТЕ І ПЕРЕМАГАЙТЕ


30 березня в Семенівській районній бібліотеці для дітей пройшов II-ий етап обласного конкурсу дитячого читання "Найкращий читач Полтавщини-2016 ". В конкурсі взяли участь 12 сільських бібліотек, районна бібліотека для дітей, Семенівський НВК №1 ім. М. М. Хорунжого та НВК №2.  
За умовами конкурсу кожен учасник мав розповісти про свою улюблену книгу та переконати присутніх, що його книга-найкраща.
Переможцями визнані читачі районної бібліотеки для дітей Степаненко Альбіна (7-Б клас) та Пасько Тетяна (6-А клас) Семенівського НВК №1 ім. М. М. Хорунжого.
Учасники конкурсу дізналися про читацькі інтереси книгоманів з району та переконалися, що багато їхніх однолітків також, як і вони, люблять читати а також дізналися про цікаві книги, яких, можливо не читали.
На переможців чекають змагання в III-му етапі обласного конкурсу "Найкращий читач 2016 року" в м. Полтаві.

Всі конкурсанти були нагороджені подарунками та відзначені дипломами.

Переможці конкурсу: Степаненко Альбіна та Пасько Тетяна

субота, 2 квітня 2016 р.

МІЖНАРОДНИЙ ВІДКРИТИЙ КОНКУРС ІЗ WEB-ДИЗАЙНУ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ГРАФІКИ

XIV Міжнародний відкритий конкурс із Web-дизайну та комп’ютерної графіки.
До участі в конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів.
Прийом робіт – з 4 квітня до 22 травня 2016 року.
Тема конкурсних робіт – довільна.
Не допускаються роботи які:
  • пропагують насильство, війну й тероризм,
  • порушують законодавство України,
  • мають елементи порнографічного та еротичного змісту, у змістовній частині яких використовується ненормативна лексика, порушують авторське право.
Номінації конкурсу з веб-дизайну:
  • «Краще інформаційне наповнення»,
  • «Краща графічна реалізація»,
  • «Краща програмна реалізація».
Номінації конкурсу з комп’ютерної графіки:
  • «Краща 2D-растрова графіка»,
  • «Краща 2D-векторна графіка»,
  • «Краща 3D-графіка».
Номінації конкурсу з комп’ютерної анімації:
  • «Краща GIF-анімація»,
  • «Краща Flash-анімація»,
  • «Краща 3D-анімація».
Допускається виконання колективних робіт.
Не допускаються роботи, які брали участь у попередніх конкурсах.
Положення про конкурс та додаткову інформацію дивись на сайті:
http://webdesign.vntu.edu.ua/

понеділок, 28 березня 2016 р.

УВАГА!!!! ЗМІНЕНО ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ!

Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» відбудеться 20-22 травня 2016 року.
Роботи приймаються до 1 квітня 2016 року
Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» по праву здобуває все більше й більше прихильників серед юних медійників усієї України.
Місія проекту полягає у сприянні самореалізації молоді в сфері масової комунікації, спираючись на професійні стандарти, журналістську творчість, майстерність.
Родзинкою проекту є його довготривалість: на відміну від більшості подібних проектів, «Прес-весна» стартує у листопаді, а фінішує у травні.
Незмінним є кредо фестивалю: «Стань студентом вже у травні», адже переможці конкурсних номінацій отримують ексклюзивне право на безкоштовне або пільгове навчання у провідних вишах України.
Беззаперечно, «Прес-весна» - відмінний плацдарм для самореалізації сучасної творчої молоді.
Стартував ХІV Міжнародний конкурс-фестиваль дитячої журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах», який відбудеться 20-22 травня 2016 року. Цього року тема фестивалю «25 – МОЇЙ ДЕРЖАВІ»

Заповнити заявку на участь та ознайомитися з деталями конкурсу можна тут.

четвер, 25 лютого 2016 р.

145-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

 Будь-яка людина щоденно пише свою «книгу життя». І важливо, щоб кожна сторінка була виписана добрими ділами, щирими почуттями, впевненими кроками до гідної мети.
Написана прекрасними чорнилами, ця «книга» житиме в душах людей.
Справді, потрібно пройти свій шлях так, щоб залишились у пам’яті народній, запалити вогонь незалежності, відданості добра, поваги в інших.
Серед таких велетів духу і Леся Українка. В цьому році, 25 лютого, в день народження несмертної Мавки, відзначатимем 145-річчя великої дочки України – Лесі Українки, поетеси світового масштабу – Лариси Косач.
Тож пропонуємо Вам перелистати книгу життя, скориставшись літературою
 
Панасенко, Т. М. Леся Українка [Текст] / Т. М. Панасенко. - Харків : Фоліо, 2013. — 123 с. — (Знамениті українці)
Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу. Невиліковно хвора і під кінець життя майже позбавлена можливості пересування, Леся навіть з-поміж здорових людей вирізнялась своєю активною життєвою позицією і енергійністю, її творчість і донині вражає широтою тематики і безмежним драматизмом.
Українка Леся. Сюжети з життя в ілюстраціях і документах [Текст] : фотокнига / упоряд. Н. Чіп, І. Веремєєва. – К. : Спалах, 2001. – 168 с.
Фотокнига «Леся Українка. Сюжети з життя» - це нова цікава розповідь про всесвітньо відому українську поетесу, її життя, коло її близьких та друзів, середовище, що живило і надихало її талант.
Розповіді Лесиної сестри Ольги Косач-Кривинюк з її ґрунтовного нью-йоркського видання «Леся Українка. Хронологія життя і творчості» (ще не виданого в Україні), листування молодшої сестри Ізидори Косач-Борисової з науковцями київського Музею Лесі Українки дозволяють читачеві максимально наблизитись до Постаті геніальної поетки, поринути в часі у світ її дум і мрій…