четвер, 25 лютого 2016 р.

145-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

 Будь-яка людина щоденно пише свою «книгу життя». І важливо, щоб кожна сторінка була виписана добрими ділами, щирими почуттями, впевненими кроками до гідної мети.
Написана прекрасними чорнилами, ця «книга» житиме в душах людей.
Справді, потрібно пройти свій шлях так, щоб залишились у пам’яті народній, запалити вогонь незалежності, відданості добра, поваги в інших.
Серед таких велетів духу і Леся Українка. В цьому році, 25 лютого, в день народження несмертної Мавки, відзначатимем 145-річчя великої дочки України – Лесі Українки, поетеси світового масштабу – Лариси Косач.
Тож пропонуємо Вам перелистати книгу життя, скориставшись літературою
 
Панасенко, Т. М. Леся Українка [Текст] / Т. М. Панасенко. - Харків : Фоліо, 2013. — 123 с. — (Знамениті українці)
Життя славетної української поетеси та драматурга Лесі Українки стало втіленням дієвої любові до України та її народу. Невиліковно хвора і під кінець життя майже позбавлена можливості пересування, Леся навіть з-поміж здорових людей вирізнялась своєю активною життєвою позицією і енергійністю, її творчість і донині вражає широтою тематики і безмежним драматизмом.
Українка Леся. Сюжети з життя в ілюстраціях і документах [Текст] : фотокнига / упоряд. Н. Чіп, І. Веремєєва. – К. : Спалах, 2001. – 168 с.
Фотокнига «Леся Українка. Сюжети з життя» - це нова цікава розповідь про всесвітньо відому українську поетесу, її життя, коло її близьких та друзів, середовище, що живило і надихало її талант.
Розповіді Лесиної сестри Ольги Косач-Кривинюк з її ґрунтовного нью-йоркського видання «Леся Українка. Хронологія життя і творчості» (ще не виданого в Україні), листування молодшої сестри Ізидори Косач-Борисової з науковцями київського Музею Лесі Українки дозволяють читачеві максимально наблизитись до Постаті геніальної поетки, поринути в часі у світ її дум і мрій…

Книга, побудована на оригінальних документах та фотознімках з фондів Музею, становить інтерес для науковців, викладачів української літератури, студентів гуманітарних вузів, учнів, широкого кола читачів.
Українка, Л. Бояриня [Текст] : драм. поема; Лісова пісня: драма-феєрія в 3-х діях / Леся Українка. — К. : Укр. письменник, 2000. — 176 с.
Книга вміщує два вершинні драматичні твори Лесі Укра­їнки, перший з яких протягом десятиліть за радянського часу був заборонений до друку. Національну ідею, дух України геніальна поетеса втілила в цих творах найглибше, а змістом своїм та суттю вони взаємодоповнюються.
Видання розраховане на широке коло читачів, зокрема і як посібник для школярів та студентів при вивченні на­вчальних програм.

 
Українка Л. Усі твори в одному томі[Текст] / Л. Українка. – К.; Ірпінь : ІТФ «Перун», 2008 – 1376 с.
У книзі вперше в історії української літератури вміщено всю відому творчу спадщину славетної української письменниці Лесі Українки, яка спромоглася напрочуд сильно відтворити могутній творчий дух свого народу.
Леся Українка. Ідеальний голос трагічної душі [Текст]. – В кн. : Жулинський М. Українська література. – К. : Либідь, 2011. – 213-244 с.
Лірична героїня, в якій легко впізнати саму Лесю, не зважаючи на тяжкий і суворий шлях "на гору круту крем’яную", прагне не тільки донести до людей своє яскраве й повноцінне бачення світу, а й пробудити в їхніх серцях упевненість у власних силах. Вона звертається до людського сумління, хоче розбудити почуття гідності й гордості, допомогти кожному знайти можливість жити повноцінно, а не існувати "у жалю, в голосінні". І тоді "квіти зійдуть", відроджений народ знайде своє щастя, а доля поета ніколи не складається окремо від долі рідної землі.