неділя, 28 липня 2013 р.

Віртуальна подорож містами України

Щоб познайомити дітей з визначними пам’ятками рідної землі, нашою бібліотекою, була проведена віртуальна мандрівка «Ти одна і неподільна, Україно моя вільна », під час якої дітям розповіли про історію створення цих пам’яток та про їх значення в культурі українського народу. 
Рушаймо у віртуальну мандрівку і відкриємо для себе принади нашої країни.


четвер, 25 липня 2013 р.

Книга-сендвіч


Добрий день друзі! Ми хочемо написати  про незвичайні книгах і ось тепер хочемо представити вашій увазі апетитну "книгу-сендвіч".
«Книга-сендвіч» («Sandwich Book») - це кумедний проект талановитого польського фотографа Павла Піотровські (Pawel Piotrowski), правда, вона виглядає настільки смачно, що на голодний шлунок її краще не гортати.

Думаєте, книжки з картинками залишилися у кожного з нас в далекому дитинстві? «Книга-сендвіч» припаде до душі і малюкам, і дорослим, адже її сторінки - це реалістичні тривимірні зображення листя салату, помідорів, сиру, цибулі та м'яса, словом, всіх інгредієнтів «правильного» бутерброда. Розгляд картинок те саме що візуальному перекусу - приємно і фігурі не шкодить.
Щоб домогтися повної відповідності картинок зображуваних продуктам, Піотровські проробив характерні дірки в «сирних» сторінках, закруглив краї помідорних аркушів, пом'яв салатні розділи і не забув про кільця паперової цибулі. Обкладинка книги виглядає такою ж заманливо, як і свіжоспечена булочка. При перегляді фотографій креативного творіння Павла Піотровські залишається побажати читачам лише смачного!

середа, 24 липня 2013 р.

Нерозп'ятий голос (160 років від Дня народження Володимира Галактіоновича Короленка).

Кращий його твір - він сам, його життя,  його істота...
А. Г. Горифельд
Цього року ми святкуємо 160 років від Дня народження видатного письменника, чудового публіциста і громадського діяча Володимира Галактіоновича Короленка.
Він належав до того кола російської та української інтелігенції, яке можна характеризувати, як «совість нації», діяльність якого була спрямована високими вимогами загальнолюдської моралі.
Письменник яскравого таланту, В. Г. Короленко увійшов в історію літератури як автор численних повістей і оповідань, художніх нарисів, чотиритомної „Історії мого сучасника”, як критик і публіцист. Деякі твори В. Г. Короленка можна поставити поряд з найвизначнішими досягненнями світової літератури. Його творчість, позначена рисами глибокої самобутності, складає своєрідний літопис цілої епохи російської та української дійсності. Повісті, оповідання та нариси Короленка реалістично зображують ті сторони народного життя, які до нього в літературі ніхто не описував.
1928 року у Полтаві було відкрито літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка, яким до середини 50-х років керувала донька письменника Софія Короленко. Поховали письменника на Міському кладовищі поруч з могилою зятя — Костянтина Ляховича, якого він не зміг врятувати з більшовицької тюрьми і цим був морально надломлений. 29 серпня 1936 року в зв’язку з ліквідацією кладовища прах Короленка перепоховали в Міському саду, поблизу музею. В 1962 році на могилі встановлено пам’ятник письменнику, виконаний скульптором Н. Крандієвською. Серце і мозок В. Г. Короленка зберігаються в музеї Київського медичного інституту.
 До вашої уваги презентація про В. Г. Короленка.


четвер, 18 липня 2013 р.

120 років від дня народження Володимира Володимировича Маяковського (1893–1930), російського поета

Володимир Володимирович Маяковський народився 19 липня 1893 р. у грузинському селищі Багдаді в родині лісника. 
З 1902 р. навчався в місцевій гімназії, а потім у Москві, куди родина переїхала після смерті батька. У 15-річному віці залишив навчання і розпочав революційну діяльність, за яку тричі опинявся за гратами. 1911 р. повернувся до навчання – в Московському училищі живопису, скульптури та архітектури. Водночас пристав до футуристів.
Перший твір “Ніч” (1912) було надруковано в збірці “Зневага громадських смаків” 
Футуристичну філософію заперечень і боротьби поет сприйняв як програму власного життя і творчості. Одягнутий у жовту кофту або піджак апельсинового кольору, він читав свої вірші.
Маяковський розглядав свою творчість як естетичну революцію – аналогію революції соціальній

За часів громадянської війни працював у “Вікнах сатири РОСТА (“Російське телеграфне агентство”), малюючи ночами плакати і пишучи короткі вірші до них, щоб вранці у вікнах магазинів люди прочитали:
Культура – Комуна! Будівники – ми!
Твори перших років рев. (поема “15 000 000”), п’єса “Містерія – Буфф”, вірші “Лівий марш”) пройняті вірою в перемогу ідей нового суспільства, побудованого за законами братерства і справедливості.

середа, 17 липня 2013 р.

Віртуальна книжкова виставка-подорож " На хвилях книжкових морів"


Тренінг «Адвокація в бібліотеці»

                       Адвокація – це спосіб мислення
                                                                         Дж. Долан

У нашому словнику з’явилося нове поняття – адвокація. На сучасному етапі розвитку громадянського суспільства адвокаційна діяльність розглядається як невід’ємна складова роботи будь-якої організації, що турбується про свій статус, організаційну спроможність, стійкість і розвиток. 

Бібліотеки не є виключенням. Нам, як нікому, потрібна підтримка. Ми маємо переконати політиків, посадовців, депутатів і багатьох інших підтримати бібліотеки і надати їм визнання, на яке вони заслуговують. Адвокація має стати невід’ємною частиною діяльності кожної публічної бібліотеки – від бібліотечних лідерів до співробітників та прихильників серед членів громади. 

16 - 17 липня 2013 року, у рамках реалізації програми «Бібліоміст», у приміщенні Полтавської обласної універсальної  наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського відбувся тренінг «Адвокація в бібліотеці». Його проводив тренер Віктор Бобиренко.

неділя, 14 липня 2013 р.

Дізнайся якій книзі 175 років

175 РОКІВ - Котляревський Іван Петрович написав твір .............. ? (1838)
Сюжет
Батьки Наталки взяли до себе в приймаки (всиновили) Петра. Наталка з Петром закохалися і батько вигнав Петра з дому. Петро змушений був йти в наймити. Батько Наталки помирає і бідна вдова Терпелиха продає маєток, забирає доньку й купує невеличку хатину у селі. Приходить час, коли Возний сватається до Наталки. Вона цього не бажає, оскільки закохана у Петра. Мати умовляє Наталку, щоб та прийняла пропозицію Тетерваковського, бо тоді родина переживала скрутні часи. Коли старости завітали до Наталки, вона зі сльозами на очах їм пов'язала рушники. В той час Петро, вже вільний, опинився в цьому селі. Він випадково знайомиться з Миколою (той був сиротою та родичем Терпелів). Микола розповідає все Петру. Тож коли Возний та виборний виходять з хатини (вже перев'язані рушниками) Микола повідомляє Наталці про те, що повернувся її коханий. Біля хатини возний зустрічається з Петром, з хатини вибігає Наталка, говорить, що кохає Петра. Тетерваковський, вражений тим, що Петро дуже кохає Наталку, і заради неї готовий на все, прощає і благословляє їх.
Збери пазл і прочитай назву книги. 

Вікторина «У казки на гостинах»

Доброго дня, друзі у вас канікули!
Запрошую вас на вікторину «У казки на гостинах» Добра, мудра, чарiвна казка завжди була у пошанi. Її із задоволенням слухають i дiти, i дорослi. Казки бувають рiзнi: довгi i короткi, веселi, чарiвнi, написанi автором або складенi народом. Проте у всiх казок є одна спiльна риса — мудрiсть. І особливо це проявляється у казцi. Ми з вами, друзi, знаємо багато чудових казок. Дiйшли вони до нас завдяки талановитим оповiдачам, яких так багато було колись, та сумлiнним збирачам народного фольклору.

пʼятниця, 12 липня 2013 р.

День народження блогу

Сьогодні рівно 3 місяці блогу  Країна читайликів
Для публічного огляду викладено перші матеріали. Звісно, блог ще потребує серйозного доопрацювання, (наш рідненький) доступний  із будь-якої точки Землі, де є Інтернет.

неділя, 7 липня 2013 р.

Нові книги

Біографія
Народився Сергій Гридін у місті Здолбунів Рівненської області 8 липня 1971 року. Ходив до місцевої школи, займався спортом. У 1985 році разом із сім’єю переїхав до Монголії, де пройшли два дуже згадуваних і досі роки.
Після повернення до України та закінчення уже в Здолбунові школи у 1988 році, впродовж року Сергій Гридін набував життєвого досвіду в слюсарній бригаді. За рік потому для нього відкрились двері економічного факультету Рівненського інституту інженерів водного господарства, який закінчив у 1994 році. Після закінчення працював за бухгалтерсько-економічними спеціальностями. Зараз працює директором Здолбунівської міжрайонної виконавчої дирекції фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Одружений, є син Сашко – 14 років.
Хобі Сергія Гридіна – літературна діяльність. Коли сину письменника виповнилось 11 років, він всіляко намагався залучити його до читання. Так з’явилась перша книга Сергія Гридіна „Федько, прибулець з Інтернету”, а згодом ще дві – „Федько у віртуальному місті” та „Федько у пошуках чупакабри”.
Адресовані ці книжки дітям від 6-ти до 14 років.
Кожного разу, беручи до рук дитячу книжку, гортаючи її сторінки, переглядаючи малюнки, а особливо читаючи текст, хочеться поринути у безтурботний світ дитинства. Далеко не всі книжки, адресовані дітям, здатні захопити дорослого настільки, щоб художній світ на час читання замінив реальний навколишній і, головне, сприймався безпосередньо, а не через призму набутого життєвого досвіду. Історія Сергія Гридіна, «Федько, прибулець з Інтернету», належить до тих книжок, які читаються від початку до кінця, «на одному диханні».

Гридін С. Федько, прибулець з Інтернету / С. Гридін. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2011. – 151 с. : ілюстр.
Письменник презентував історію двох звичайних хлопців, Сашка і Петрика, які завдяки комп’ютерному Вірусу потрапляють у віртуальний світ. Розгорнувши на сторінках книги опис подій, де героям потрібно подолати піратів, чудовиськ та голодних крокодилів, пройти відповідні рівні, щоб повернутися додому, С. Гридін запросив читачів у захоплюючу комп’ютерну гру. Паралельно читачі дізнаються й про окремі події зі шкільного життя хлопців: захоплення, друзів, однокласницю Марічку. Головні герої – ровесники маленьких читачів, тому їм близькі і добре знайомі переживання «мандрівників», бажання не йти в школу, похвалитися чимось цікавим, потрапити у справжню пригоду, розважитися, долаючи небезпеки й просто пограти у комп’ютерну гру так, щоб забути по який бік екрану ти перебуваєш…
Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру у темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це був ти? Тоді для тебе ця книга!

8 липня в Україні відзначають День родини.

Український День родини відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят" був підписаний 30 грудня 2011 року. Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.
Родина – для кожного надзвичайно важлива! Саме рідні завжди підтримають у важку хвилину та порадіють успіхам. Ніде не відчуваєш себе так добре, як у колі своїх близьких. Родина – це поняття священне, потрібно її оберігати та шанувати!
Слово «родина» походить від кореня «род», «рід», що говорить само за себе. Українці споконвіків славилися міцним сімейним устроєм, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері.
У цей день бажаємо вам щоб у ваших родинах зажди була злагода, любов та родинне тепло, а всі ваші рідні були здорові та щасливі.
Бережіть себе, своїх рідних та близьких людей.


Колектив Семенівської  бібліотеки  для дітей


субота, 6 липня 2013 р.

Історія та традиції свята Івана Купала

З святом Івана Купали!
Одне з найпоетичніших свят українсського обрядового календаря. Купальські вогні надихали на творчість не лише великого Миколу Гоголя, а й багатьох інших письменників та поетів. Церква цього дня відзначає Різдво Івана Хрестителя. Ще в дохристиянську добу слов'яни відзначали цієї пори свято Купайла, тобто Сонця. шляхом злиття християнських та язичницьких традицій і утворилося свято Івана Купала.
Християнська основа свята
Серед інших святих Іван Хреститель має найбільшу пошану — протягом церковного року на його честь святкується аж шість дат. Празник зачаття, різдва, усікновення голови, перше і друге знайдення голови, третє знайдення голови і собор після празника Богоявлення.
Різдво святого Івана Хрестителя, яке святкуємо 7 липня, — найбільше з усіх свят на честь останнього зі старозавітніх пророків і першого з Христових апостолів.
Іван Хреститель, якого ще називають Предтечею, своїм суворим способом життя дав взірцевий приклад богопосвятного життя. Він закликав людей до покаяння, кажучи: «Слідом за мною іде сильніший від мене, що Йому я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінця Його сандалів. Я вас хрестив водою, а Він хреститиме Святим Духом». 
За відважне проповідування і напоумлення навіть самого безбожного царя Ірода Іванові відрубали голову, яку християни дуже вшановують. Частина його святих мощей похована у Севастії.
Народна обрядовість
Історично цей день був днем літнього сонцевороту (сонцестояння). Вважалося, що о цій порі літнього сонцевороту, сонцестояння небесне світило досягає найбільшої сили й повертає на зиму. Казали, що Сонце, як уособлення світла й добра, святкує перемогу над темними силами, а тому при своєму сходженні воно "грає", "скаче" і "радіє". Вся природа теж торжествує з цього, стає особливою, зачарованою. Головні атрибути свята — це Купало й Марена. Тому до цього свята молодь заздалегідь старанно готувалась: робили опудало, готували деревця (називали їх «Мареною» або «Купалом»), плели з живих квітів вінки, збирали хмиз, готували кулі соломи на вогнище. За звичаєм, це дві уквітчані гілки, подібні до людських фігур. Довкола опудал молодь водить таночки та співають ритуальні купальські пісні.
Святкування Купала включає в себе такі народні обряди:
- запалювання вогню;
- стрибки через багаття (або кропиву);
- скочування колеса - культ вогню;
- купання, обливання, “черпання роси” - культ води;
- у стародавності “Зелені святки” – легенда про квітку, що розпускається в цю ніч, папороть;
- повір’я, що дерева в цю ніч говорять, що трави, зібрані на Івана Купала мають чудодійну силу;
- ворожіння на букетах про весілля - культ рослинності. 
Знання рідного краю, його історії і культури духовно збагачує людину, виховує повагу до традицій народу.
Саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури, традицій народу та надає велике значення краєзнавчій і народознавчій роботі. 
З нагоди свята Івана Купала, в Семенівській  бібліотеці для дітей,  провели  перегляд літератури "На калину роса впала - в нас на вулиці Купала" де представлені книги з народознавства, етнографія, статті з періодичних видань. За допомогою книг  можна дізнатись з яких далеких язичницьких часів прийшло до нас це свято.
Якщо ви хочете познайомитися з святом докладніше, у бібліотеці відкрита етнографічна книжкова полиця.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:

середа, 3 липня 2013 р.

Ребус про сім'ю




Відповідь:   Без сім'ї нема щастя на землі. 

вівторок, 2 липня 2013 р.

Літературна спадщина Франца Кафки

130 років від дня народження Франца Кафки (1883–1924), австрійського письменника, класика ХХ ст. 
Франц Кафка (1883-1924) - австрійський письменник, один із фундаторів модерністської прози.  У своїй творчості показав духовний досвід, що відкрився людству в історичних катастрофах і випробуваннях доби світових воєн та тоталітарних режимів, він здобув славу митця-пророка.
 Біографічні відомості.
3. 07. 1883 р. - народився у Празі в єврейській родині. Батько був комерсантом середнього достатку. Після закінчення гімназії студіював у Празькому університеті юриспруденцію. 1906 р. - отримав звання доктора юридичних наук, розпочав службу в страхових компаніях.
1909 р. - були надруковані два уривки з незавершеного оповідання «Опис одної боротьби».

Найнезвичайніші пам'ятники з усього світу

Цікавинка
Чого тільки не вигадає людська уява, яких тільки чудес не створять руки майстрів? Нестримна фантазія вітчизняних скульпторів породжує чудернацькі пам’ятники, які дивують не лише українців, але і численних гостей нашої країни.
Саме про незвичні пам’ятники України моя сьогоднішня історія.

Оригінальні пам’ятники України


Ось такий незвичайний пам’ятник галушці побудували в історичному центрі Полтави. А символізує він достаток і благополуччя в сім’ї. Відкриття незвичайної пам’ятки присвятили Дню народження відомого письменника Миколи Гоголя, який на весь світ прославив галушку.

Хто ж не пам’ятає славнозвісного радянського мультфільму «Їжачок в тумані»? Це, без сумніву, улюблена історія багатьох із Вас, друзі. А в Києві їжачкові ще й пам’ятник звели. Він сидить на високому пеньку і тримає в лапках вузлик, немов зібрався в дорогу. Проте найцікавіше — це назва дерев’яної композиції. Пам’ятник назвали «Конячка» — на честь конячки з мультфільму.