понеділок, 29 січня 2018 р.

Крути

29 січня 1918 року в історії Україні відбулась пам'ятна, однак трагічна подія – 5-годинний бій між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував від 400 до 800 вояків.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…
Це слова з вірша Павла Тичини "Пам'яті тридцяти". Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Бою, який обріс легендами. І, попри поразку, став праобразом мужності та відваги для українського народу.
До цієї дати в бібліотеці проведено годину реквієм «Пам’ятай про Крути» з учнями 8-го класу Семенівського НВК № 1.
В читальній залі бібліотеки влаштована виставка - спогад "Коли встають до зброї діти, народ цей - не перемогти".

пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Зустріч з письменником - земляком


25 січня в  Семенівській районній бібліотеці для дітей відбулася зустріч з поетом Олександром Коськом. Захід відбувся за участю учнів  6-А класу Семенівського НВК № 1, класний керівник Інна Криворотько. Невипадково зустріч з Олександром Коськом була організована саме для учнів. Адже в творчому доробку Олександра Арсентійовича є твори і для дітей. На зустріч завітали  члени літературного кафе Любов Мазанько і Олена Кіяшко.      
Захід  відкрила ведуча, бібліотекар районної бібліотеки для дітей, Ольга Мартус.  
 Учням було цікаво дізнатись  про твори які написано  людиною, яка живе поруч них, живе в нашому селищі  і звичайно ж пише для дітей.         
 Спілкування відбулося  за чашкою чаю.  Олександр Косько розповів школярам про свій життєвий та творчий шлях, коли почав   писати   вірші. Про творчість нашого земляка розповіли учасники зустрічі Любов Мазанько і Олена Кіяшко. Вони також прочитали поетичні та прозові твори О.А. Коська. Школярі уважно і з задоволенням слухали виступаючих, а потім задавали питання і розповіли про враження від почутого.   Всі учасники переглянули книжкову викладку "Творча особистість -Олександр Косько".  
      
 Насамкінець поет подякував директору районної бібліотеки Лідії Шумейко та іншим причетним до організації та проведення заходу. Спонсором зустрічі виступила Семенівська селищна рада об’єднана територіальна громада.
 Для вас наші шановні  відвідучачі блогу хочемо сказати, що   Олександр Арсентійович народився в селі Оріхівка Лубенського району 15 липня 1961 року. Закінчив середню школу в с. Березоточа. Навчався в Полтавському технічному училищі №1. Після його закінчення служив у армії а артилерійських частинах селища Десна, а потім в південній групі військ (Угорщина). Має звання старший сержант.
Після  служби в Радянській Армії навчався в кінотехнікумі міста Шахтарськ  Донецької області. Закінчив технікум, працював старшим інженером кінофікації Оржицького району. У 1987 році вступив на історичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту. Навчався на стаціонарі і працював лаборантом на 0,5 ставки. Закінчив ВУЗ у 1992 році. Працював у Семенівській райраді, в райдержадміністрації, головою правління Семенівської райспоживспілки, в редакції місцевої газети.         
Олександр Арсентійович   пише пише вірші і прозу. Друкувався в і друкується  в районних, обласних, республіканських періодичних виданнях.         
Поетичні твори: «України сонячні коралі», «Село мого дитинства», «Кобзареві думи», «Івану Перепеляку», «Поетові», «Неопалима купина Василя Шугала», «Життя прожить – не поле перейти», «У серці твоїм Україна», «Цвіт печалі», «Не хвилюйся невгамовне серце», «Літо у твоїх очах», «Ми зустрілись у місті з тобою», «Однокласникам», «Прикра помилка паспортиста», «Весняна симфонія серця», «Не допустимо жах 33-го», «Вальс земляка Хоми Хоменка», «Валентині Бражник» та ін.
Прозові твори: «Бабуся Дуся», «Визволення Калинівки», «Болить Афганістан на цілу Україну», «Водоноси», «Пастушки», «Храм», «Розкуркулене покоління», «Герой танкіст і конокради», «Жив був художник», нариси про учасників ВВв, «Льончик», «Спасибі мамо», «Свекруха», «Куля для директора», «Сьогодні в клубі будуть танці» та ін.
Такі зустрічі дають можливість безпосередньо поспілкуватися   з автором, познайомитись з творами почути про   творчі плани автора.

пʼятниця, 19 січня 2018 р.


В українському історичному календарі 22 січня особливий день. У 1919 році саме цієї дати на майдані Святої Софії у м. Київ було проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР. Однак у зв’язку з тодішними воєнно-політичними обставинами, ідеологічними розбіжностями, а також через відсутність міжнародної підтримки реального об’єднання не сталося. Злука мала декларативний характер. Однак сам факт її проголошення є знаковою подією вітчизняної історії. 
Відзначимо, що 22 січня увійшло в історію не лише як День соборності. Рівно 100 років тому Центральна Рада видала 4 Універсал, яким проголошувалася незалежність УНР. Хоча документ з`явився у той час, коли столиця молодої держави уже була, по суті, окупована радянськими військами, він мав надзвичайно сильне символічне значення (як і Акт злуки). Із нагоди чергової річниці великої події в  Семенівcькій районній бібліотеці для дітей проведено урок державності «Суверенна і єдина рідна ненька Україна» з учнями 7 класу та влаштовано книжкову виставку "В єдності сила і міць держави".