вівторок, 29 квітня 2014 р.

Фандрейзинг для бібліотек

З 24 по 26 квітня 2014 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Котляревського за підтримки програми "Бібліоміст" пройшов тренінг "Фандрейзинг для бібліотек" для представників Харківської та Полтавської областей. Тренер Віктор Бобиренко - з "Бюро аналізу політики" (м. Суми), громадський активіст, сертифікований тренер по соціальним комунікаціям в Україні, провів надзвичайно насичене інформацією навчання, надав дуже багато актуальних та корисних відомостей, щодо питань фандрейзингу для бібліотек. Тренінг тривав три дні за які бібліотекарі зуміли поповнити свої скарбнички новими знаннями, уміннями, навичками (не обійшлось і без цікавих історій з життя тренера та анектодів).
У перший день тренінгу присутні мали можливість ознайомитись з визначенням терміну "фандрейзинг" та видами

пʼятниця, 18 квітня 2014 р.

Найголовніше свято християн – Великдень.

Є багато народних свят, які люблять святкувати українці. Одним із найурочистіших свят після Різдва в церковному календарі є весняне свято – Великдень, яке носить ще такі назви як Празник Христового Воскресіння, Свято Пасхи, Велика Неділя Пасхи. Проте, найбільш поширена назва цього свята – Великдень.
Це свято святкується в Україні ще з X ст. і особливо шановане та величне у житті кожного християнина, символізує загальне відродження та обновлення, бо з настанням Великодніх днів пробуджується не тільки земля, а й усі людські надії та сподівання на кращу долю.
На одному з чергових засідань народознавчого клубу
«Калинка» в районній бібліотеці для дітей відбулася народознавча година «Найголовніше свято християн – Великдень» з учнями Семенівського НВК № 1 3 – Б класу (класовод Сушко Н. В.). 
Ведуча свята Шумейко Л. Г. розповіла присутнім про особливості національних традицій, про легенди та символи

четвер, 17 квітня 2014 р.

Сьогодні співробітники бібліотеки вийшли на черговий суботник.

Суботники - добра традиція, що прийшла до нас далеко з радянських часів. 
Колектив нашої бібліотеки, теж взяв активну участь у традиційному весняному суботнику. 
Ми любимо свою роботу і нашу чудову бібліотеку. А ще - ми дуже любимо дітей і хочемо, щоб вони жили в чистому і красивому світі! 
 Прибрали старе листя і траву, підібрали сміття і тепер навколо КРАСА !
Приходьте до нас !
З СВЯТОМ !

пʼятниця, 11 квітня 2014 р.

Вербна неділя

Хай торкнеться вас лоза вербова,
Сіренька гілочка пухнаста,
Щоби ви були завжди здорові,
Та раділи, скоро свята Пасха!
Неділя за тиждень перед Великоднем називається "Вербною", "шутковою" або "квітною". За християнським вченням у цей час Спаситель Христос уїжджав до Єрусалиму на ослику, і миряни устеляли перед ним дорогу пальмовим листям. Оскільки в Україні пальми не ростуть, то їх замінили вербовими гілками. Це дерево здавен вельми шановане серед нашого народу, тому що воно перше сповідає про прихід весни і має цілющі властивості.
У Вербну неділю святять вербу. Під церкву заздалегідь навозять багато вербового гілля. Зранку на Богослуження сходяться всі - старі й малі, - бо "гріх не піти до церкви, як святять вербу". Коли закінчується відправа і священик окропить гілля свяченою водою, то діти - одне поперед одного - стараються якнайшвидше дістати вербу і тут же проковтнути ії по кілька "котиків" - "щоб горло не боліло".

неділя, 6 квітня 2014 р.

Об’єднаймо зусилля — Зробимо Україну чистою!

Бібліотеки вже не раз продемонстрували свою готовність змінювати громади на краще, зокрема й завдяки екологічним проектам. Запрошуємо всіх бібліотечних працівників та  жителів місцевих громад долучитися до четвертої Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою!», яка пройде 12 квітня 2014 року. Цього року до найбільшого прибирання країни організатори планують залучити більше 200 міст та 100 000 учасників.
Акція «Зробимо Україну чистою!» є частиною всесвітнього руху «Let's do it world!», що виник 2008 року в Естонії, і в якому зараз беруть участь більше 7 000 000 осіб у 96 країнах світу. Вже третій рік поспіль ініціатива «Зробимо Україну чистою!» об’єднує людей, які хочуть звільнити парки та вулиці від сміття.
Кількість людей, які долучаються до прибирання невпинно зростає кожного року.  Нагадаємо, що перше Всеукраїнське прибирання відбулося в 2011 році та об’єднало 22 000 учасників з 56 міст України. Вже наступного року, прибрати вулиці та парки свого міста вийшли 51 000 учасників зі 110 населених пунктів.
Семенівська  районна бібліотека для дітей також долучається до цієї акції, адже ми невід’ємна частина селища і  хочемо бачити його охайним і чистим!
Долучитися до прибирання та додати свою малу Батьківщину  на мапу «Зробимо Україну чистою!» можуть всі мешканці нашого району. 

Зареєструйся за лінком http://letsdoit.org.ua/clean/form/  – обери місце прибирання, прийди туди 12 квітня, отримай інвентар та зроби країну чистішою.
●     Щоб організувати прибирання в своєму селі або місті, зареєструйся у формі на головній сторінці сайту http://letsdoit.org.ua/.
●     Запроси друзів, колег, знайомих зробити те саме.
●     Поширюй інформацію про акцію в соціальних мережах, засобах інформації, серед друзів,сусідів і колег. 

четвер, 3 квітня 2014 р.

Нова література


Література для дошкільнят та дітей молодшого шкільного віку


Радушинська, О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера [Текст]: для мол. та серед. шк. віку / Оксана Радушинська; іл. Р. Скиби. - Львів: Вид.-цтво Старого Лева, 2013. - 82 с.: іл
 Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користаються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком — звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...


Радушинська, О. Щоденник Славка Хоробрика, або пригоди хлопчика-міліціонера [Текст]: для мол. та серед. шк. віку / Оксана Радушинська; іл. Р. Скиби. - Львів: Вид.-цтво Старого Лева, 2013. - 82 с.: іл
 Чи дозволено дітям робити усе-усе, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користаються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком — звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе...

Малик, Г. Вуйко Йой і Страшна Велика Кука [Текст]: повість [для дітей мол. та серед. шк. віку] / Галина Малик; худ. Л. Корж-Радько. - 2-ге вид., без змін. — К.: Грані-Т, 2013. — 136 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).   Кожна дитина любить і має потребу вигадувати — чи якусь історію, чи уявного друга, котрого ніхто з дорослих не може побачити. Фантазія — це те, чого начебто не існує... однак воно все ж є. Вигадка — дуже вимоглива панянка, адже вона хоче не тільки початися, а іце й бути завершеною, цілісною. Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що

середа, 2 квітня 2014 р.

Дні нової книги

Cтало доброю традицією – дарувати книги рідній бібліотеці. 
Книги, подаровані читачами, мають особливе значення для бібліотеки. Саме тому ми вдячні всім, хто в цьому році відгукнувся на акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ». 
З давніх-давен скарбницею духовного багатства, що поєднує минуле, сучасне і майбутнє, є книга. А вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Тож недарма в народі кажуть, що людина перестає мислити, коли перестає читати. 
Пам’ятки людської думки накопичувалися саме в бібліотеці упродовж багатьох століть. 
Але на превеликий жаль, у зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки не в змозі поповнювати бібліотечний фонд новими книжками та періодичними виданнями.
Вже не перший рік районна дитяча бібліотека проводить акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ». В кожного з нас вдома є книги, які ми вже прочитали і можемо поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням. Здавалось би важко в наш час достукатись до людських сердець, та дуже приємно, що у нас в селищі так багато небайдужих людей, які знаходять можливість відгукнутись на заклик про допомогу.
Багато дітей вже принесли до бібліотеки чимало цікавої, потрібної літератури. 
Робимо добро — і на душі стає тепло і приємно. 
Дістаємо задоволення і від подяки людей.
Полив'яний Владислав НВК№2 7-Б клас
Щиро дякуємо читачам, котрі люблять книгу і хочуть нею поділитися з іншими!