пʼятниця, 25 жовтня 2013 р.

Першовідкривач Джеймс Кук ( 285 років від дня народження видатного англійського мореплавця)

 ДОВІДКА
Джеймс Кук народився 27 жовтня 1728 року в селищі Мартон (Північний Йоркшир). Він був дев’ятою дитиною наймита. Коли Джеймсу ледве виповнилось 7 років, він почав допомагати батькові на фермі Ейрі-Холм, неподалік від селища Грейт-Ейтон
У тринадцятилітньому віці хлопця віддали на навчання до власника галантерейної крамниці Уїльяма Сандерсона у портовому містечку Стейпсе. З дозволу батьків, Джеймс незабаром покинув галантерейну крамницю і поступив юнгою на судна, що займалися перевезенням вугілля біля берегів Англії та Ірландії.
Плаваючи на невеликих суднах спочатку юнгою, а потім матросом, Джеймс виявив себе як старанний і кмітливий моряк, і десь у двадцять років його було призначено шкіпером корабля.
На початку Семилітньої війни між Францією і Англією Кук записався добровольцем в англійський військовий флот і опинився на шістдесяти-гарматному кораблі „Орел”.

четвер, 24 жовтня 2013 р.

Прикрасимо книжковий дім

 Ідея бібліотечного дизайну має довгу історію. Еволюція розвитку бібліотек мала суттєвий вплив на їх обладнання, інтер’єр. Так, наприклад бібліотеки Стародавнього світу, Середніх віків мали багате художнє оформлення, планування приміщень, проте архітектурне вирішення будівель і інтер’єру було незатребуваним з точки зору організації діяльності універсальності бібліотек, але разом з тим вони відображають матеріальні і технічні можливості суспільства того часу. Оснащування цих бібліотек диктувалось зберігаючими в них матеріалами: сувоями, кодексами, рукописними і друкованими книгами, видами діяльності. Композиційне планування бібліотек відображало як правило, владні погляди у бібліотечній справі на кожному історичному етапі.
 Таким чином, бібліотечний дизайн – багатоаспектна діяльність, засіб підтримки престижу бібліотеки в очах користувачів, дієвий засіб залучення читачів (особливо дітей). Це також можливість естетичного самовираження бібліотеки. 
Обласний конкурс серед районних бібліотек для дітей на кращий дизайн та оформлення бібліотеки "Прикрасимо книжковий дім" проводиться з ініціативи управління культури Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного.

середа, 23 жовтня 2013 р.

Мисливські собаки


Ще в кам’яному віці собаки супроводжували первісну людину на полювання. Вони допомагали їй, як уміли - заганяти здобич, оточували її, відволікали увагу звірів на себе, якщо ті нападали на мисливців.

З часом люди почали виводити спеціальні породи собак для полювання. Найбільше порід собак було виведено селекціонерами в ХVІІ – ХІХ століттях.

На даний час існує наступне розділення на породи мисливських собак: лягаві, гончаки, лайки, нірки, хорти. Вибір того чи іншого помічника на полюванні залежить від виду дичини. 

Раджу прочитати:

  • Тобик: рассказы [Текст ].- М.: Дет. Лит., 1987.- 207С.
  • Конан Дойль, Артур Собака Баскервілів; повість [Текст ] .- К.: Школа, 2006.- 240С. 

пʼятниця, 11 жовтня 2013 р.

Відбулася презентація збірки поезій "Зазирну душею крізь життя" Катерини Куцовол

Кожна дитина має право 
на розвиток талантів 
(Стаття 29 Конвенції ООН 
про права дитини).
З'явилася нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих, інтелектуально, творчо і духовно розвинених громадянах. Кожна дитина по-своєму неповторна. Вона приходить у цей світ, щоб творити своє життя, знайти себе: хтось здібний до музики, образотворчого мистецтва, художньої праці, хтось до математики, хтось пише вірші, оповідання. Скільки дітей - стільки й здібностей, які залежать від психолого-фізіологічних особливостей людини, соціального оточення, сім'ї.
З метою сприяння забезпеченню освітньо - культурних потреб
дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти Указом Президента України 2013 рік проголошено Роком дитячої творчості. Одним із пріоритетних напрямків діяльності Семенівської центральної районної бібліотеки є виявлення обдарованих дітей та підтримка і розвиток їхніх талантів. Література є найважливішим засобом залучення дітей до загальнолюдських цінностей, адже вона відкриває дитині світ прекрасного, розвиває його естетичні почуття, природні здібності, нахили до творчого мислення. Для того, щоб цей процес був успішним, у бібліотеці проходять майстер-класи, презентації книг юних авторів.
В рамках реалізації проекту «Полтавщина - дітям» та на виконання нових соціальних ініціатив Президента "Діти - України".
Смайлик большой палец вверх10 жовтня 2013 році в приміщенні Семенівської ЦРБ відбулася презентація збірки поезій "Зазирну душею крізь життя" Катерини Куцовол учениці 11класу, НВК №1 ім . М.М. Хоронжого. Природа наділила Катерину самобутнім талантом: любов до поезії. Присутні на презентації учні та співробітники бібліотеки отримали чудові хвилини дотику до неповторності і чарівності вічної поезії. Катя читала свої вірші. На завершення присутні подякували юній поетесі та організаторам свята за підготовку, за щирі слова, добрі відгуки і теплоту. .
Учасники презентації мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою: "Золоте слово української поезії".
Особливе місце в роботі книгозбірні з обдарованими дітьми займає виставкова діяльність. Адже тут діти мають змогу продемонструвати свої творчі роботи: вишивки, вироби з бісеру, пластиліну та соломки, тощо.
У районній бібліотеці організовано виставку-малюнків
малюю добро". На виставці представлені роботи учнів НВК №2. 
І що дуже важливо, поряд з кожною виставкою вироблених речей завжди знаходиться книга – рідна, цікава, доступна.